Till umu.se

Kontakta oss

Prefekt
Jenny-Ann Brodin Danell
090-786 78 19
jenny-ann.danell@umu.se

Ställföreträdande prefekt
Mikael Hjerm
090-786 95 17
mikael.hjerm@umu.se

Studierektor
Grundutbildning
Daniel Larsson
090-786 51 97
daniel.larsson@umu.se

Studierektor
Forskarutbildning
Jonas Edlund
090-786 78 22
jonas.edlund@umu.se

Program- och studievägledare
Sociologi & Ledarskap och organisation
Erika Antill
090-786 59 62
erika.antill@umu.se

Program- och studievägledare
​Biblioteks- och informationsvetenskap
Helen Andersson
090-786 62 11
helen.i.andersson@umu.se

Programsamordnare
Sociologiprogrammet
Ulrika Schmauch
090-786 52 88
ulrika.schmauch@umu.se

Programsamordnare
Masterprogrammet i ledarskap och organisation
Eva Sundström
090-786 58 99
eva.sundstrom@umu.se

Programsamordnare
Biblioteks- och informationsvetenskap – kandidat- och magisterprogram
Per Wisselgren
090-786 55 17
per.wisselgren@umu.se

Programsamordnare
Personalvetarprogrammet
Leif Stening
090-786 52 51
leif.stening@umu.se


Studieadministratör
Gunilla Renström
090-786 78 41
gunilla.renstrom@umu.se


Ekonomiadministratör
Helene Risberg
090-786 78 42
helene.risberg@umu.se


Personalsamordnare
Sofia Wård
090-786 64 45
sofia.ward@umu.se


Internationell kontaktperson
Erika Antill
090-786 59 62
erika.antill@umu.se


Kommunikatör
Ulrika Sahlén
090-786 52 91
ulrika.sahlen@umu.se


Sidansvarig: Ulrika Sahlén

Utskriftsversion

Gå direkt till

Personal

Sociologiska institutionen

Adress
Mediagränd 14, Beteendevetarhuset, Umeå universitet
901 87 Umeå SE


Besöksadress
Hus Y Beteendevetarhuset

Kontaktinformation
tel: 090-786 66 94
e-post:
prefekten@soc.umu.se
hemsida: http://www.soc.umu.se

Fakultet
Samhällsvetenskapliga fakulteten

Studentreception i BVH

Sociologiska institutionens studentreception finns på plan 3 i Beteendevetarhuset.

Studentreceptionen ansvarar för administrativa ärenden som t.ex. lokalbokning, registrering av studieresultat, utlämning av skrivningar m m.

Vet du inte var Du skall vända Dig med ett ärende kan Du få hjälp i studentreceptionen.